Mar 16

Kurumsal Eğitim Ne Gibi Katkı Sağlar

Çalışan Eğitiminin En Önemli Altı Avantajı

Deloitte tarafından yapılan araştırma , ABD’nin kurumsal eğitime yaptığı harcamaların 2013 yılında% 15 arttığını (yedi yılda en yüksek büyüme) 70 Milyar Doların üzerine çıktığını gösteriyor.

İşte bu yüzden pek çok şirket kurumsal eğitime verdiği desteği artırıyor; ve sen de yapmalısın:

  • Sadakate teşvik eder: Kuruluşunuz ne kadar küçük veya büyük olursa olsun, çalışanlar kişisel gelişimlerine önem verirseniz şirketinize daha sadık olacaktır. CareerBuilder tarafından 2013 yılında yapılan bir ankette,  %35 çalışanın iş başında eğitim ve gelişim fırsatlarındaki artışından dolayı şirketlerine sadık kalmak için güçlü bir neden olduğunu belirtti.
  • Daha iyi performans seviyeleri sağlar: Çalışanlarınız ilgili eğitimi alırsa, daha iyi sonuçlar verebilecek ve böylece şirketin kârlılığını artırabilecektir.
  • Bilgilerin tutarlı bir şekilde paylaşılmasını sağlar: Tüm çalışanlarınız, eğitim oturumları aracılığıyla, işle ilgili bilgilere eşit erişim elde eder.
  • Daha geniş bir yetenek havuzundan işe alım yapmanıza izin verir: Etkili bir eğitim programı, kuruluşunuzun daha fazla sayıda yetenekli çalışanı işe almasına olanak tanır.
  • Rekabet avantajını korumanıza izin verir: Kurumsal Eğitim sayesinde, çalışanlarınızı sürekli değişen iş ihtiyaçları, beceri gereksinimleri ve karmaşık dış ortamlar hakkında güncel tutarak bir şirketi rekabetçi tutarsınız.
  • Daha az denetlemenizi gerektirir: İyi eğitimli personel daha az denetime ihtiyaç duyar.